Job-uri active

Titlu Actuar
LocatieSediu central Gothaer

Iti doresti sa lucrezi intr-un mediu dinamic in care performanta este recunoscuta si recompensata corespunzator? Vrei sa faci parte dintr-o echipa de profesionisti dedicati in intregime clientilor sai si orientati catre rezultate si crestere profitabila? Alatura-te echipei noastre!

Gothaer Asigurari Reasigurari recruteaza un nou coleg/colega in echipa de Actuariat.

Responsabilitati principale:

  • Stabilirea rezervelor tehnice statutare in conformitate cu cerintele legislative in vigoare;
  • Determinarea rezervelor tehnice in conformitate cu cerintele EIOPA;
  • Monitorizarea periodica a indicatorilor de performanta pentru portofoliul de asigurari generale;
  • Participarea la procesul de stabilire a primelor de asigurare;
  • Suport pentru Functia Actuariala in formularea opiniilor de reasigurare si adecvare a rezervelor tehnice;
  • Intocmirea raportarilor specifice catre grup.

Cerintele job-ului:

  • Studii – master managementul riscului si actuariat sau examene Institute of Actuaries;
  • Experienta – minim 2 ani in actuariat;
  • Limba engleza, comunicare in scris si verbala – nivel avansat;
  • Cunoasterea proceselor dintr-o companie de asigurari, cunostinte reasigurare;
  • Abilitati: seriozitate, lucru in echipa, corectitudine;
  • Cunostinte – matematici finaciare, statistica, analiza financiara, raportare, programare;
  • Cunostinte avansate ale pachetului MS Office;
  • Constituie avantaj: cunostinte SAS, PL SQL si RES Q.

Ce oferim:

  • Pachet de beneficii atractiv;
  • Angajarea se face pe baza Contractului Individual de Munca, perioada nedeterminata;
  • O cariera de succes in domeniul asigurarilor, in cadrul unei companii in dezvoltare care incurajeaza si stimuleaza profesionalismul si performanta;
  • Oportunitati de training si dezvoltare;
  • Imbinarea experientei locale cu know-how-ul global;
  • Un mediu de lucru in care profesionalismul, increderea si colaborarea asigura premisele implementarii ideilor tale de dezvoltare si imbunatatire a divereselor arii de activitate ale companiei;
  • O echipa de management deschisa ideilor creative si concentrata pe dezvoltarea profesionala a angajatilor sai.

Doar candidatii selectati pe baza CV-ului vor fi contactati.

Aplica acum